کد خبر 11438
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۵

محدودیت های برقی در شهرک های صنعتی آغاز شد

محدودیت های برقی در شهرک های صنعتی آغاز شد

عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت از آغاز قطعی برق در شهرک‌های صنعتی از هفته گذشته خبر داد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، قطعی‌ها یک‌روز در هفته خواهد بود.

به گزارش آهن نیوز؛ آرمان خالقی با بیان اینکه قطعی برق به صورت یک‌روز در هفته در شهرک‌های صنعتی شروع شده است، اظهار کرد: از هفته گذشته قطعی برق در شهرک‌های صنعتی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته قطعی برق به دو روز در هفته هم می‌رسید، اما امسال برنامه‌ریزی برای قطعی برق یک‌روز در هفته است، گفت: بیشترین مصرف برق در بخش خانگی است. بنابراین به یک برنامه صرفه‌جویی و مدیریت انرژی در حوزه خانگی نیاز داریم.

اتخاذ تدابیری که صنایع را با مشکل مواجه نکرد

در همین زمینه مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل توانیر، در خصوص برنامه مدیریت مصرف شهرک‌های صنعتی گفت: به منظور مدیریت بار تدابیری را برای میزان مصرف برق شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته‌ایم که طبق آن، این شهرک‌ها ۶روز در هفته بدون محدودیت می‌توانند از برق استفاده کنند و تنها با جابه‌جایی یک جمعه با روز کاری فرآیند کاری خود را پیش می‌برند.

وی با بیان اینکه این موضوع تنها با هدف مدیریت مصرف صورت می‌گیرد و بخش صنایع نیز همکاری خوبی داشته‌اند، افزود: با تدابیری که سال گذشته نیز در همین راستا صورت گرفت، نه‌تنها محدودیت جدی برای بخش صنعت اعمال نشد، بلکه شاهد افزایش تولید صنایع کشور نیز بودیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/z

کد خبر 11438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =