کد خبر 11879
۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲

سود کچاد در بین سهامداران تقسیم شد/ ۳۰ مهر زمان واریز سود نقدی

سود کچاد در بین سهامداران تقسیم شد/ ۳۰ مهر زمان واریز سود نقدی

کچاد که به‌ عنوان شرکت رده اول در تولید کنسانتره سنگ‌آهن کشور شناخته می‌شود، مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به سال مالی ۱۴۰۲ خود را در تیرماه ۱۴۰۳ برگزار کرد.

به گزارش آهن نیوز؛ 

در این مطلب به بررسی جزئیات مجمع کچاد پرداخته شده و تمامی اطلاعات حائز اهمیت برای سهامداران مانند تاریخ و زمان پرداخت سود سهام کچاد ۱۴۰۳، بازده نقدی این سهم در چند سال گذشته و… نیز بررسی و درج شده است.

زمان برگزاری مجمع کچاد ۱۴۰۳

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بر اساس آگهی منتشره در سامانه کدال مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ در خصوص دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه راس ساعت ۰۹:۰۰ روز چهار شنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ در محل مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار و امور اجتماعی، سالن تلاش واقع در تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از جام جم، نرسیده به چهار راه شهید چمران (پارک وی) برگزار شد.

نحوه دریافت برگ ورود به جلسه

سهامداران حقیقی می‌توانستند شخصا یا از طریق وکیل با ارائه وکالتنامه رسمی یا قائم مقام قانونی شخص صاحب سهم با همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی و در خصوص سهامداران حقوقی نیز نماینده یا نمایندگان شخص حقوقی صاحب سهم به شرط ارائه مدرک وکالت (اعم از عادی یا رسمی) یا نمایندگی با امضای صاحبان امضای مجاز شخص حقوقی، از ساعت ۷:۳۰ صبح روز زمان برگزاری مجمع در تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ به آدرس محل تشکیل مجمع کچاد مراجعه و برگه ورود خود را دریافت کنند. (توجه: درج شناسه ملی، شماره ثبت سهامدار حقوقی، کد ملی، شماره شناسنامه، نام پدر و تاریخ تولد نماینده معرفی‌شده در معرفی‌نامه، همراه با کارت ملی نماینده شخص حقوقی الزامی بود.)

حاضرین در مجمع شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری امید

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

شرکت کارگزاری سهام عدالت

شرکت فولاد مبارکه اصفهان

سرمایه‌گذاری سپه

سایر سهامداران

دستور جلسه مجمع کچاد در سال ۱۴۰۳

در مجمع عمومی عادی سالیانه کچاد منتهی به سال مالی ۱۴۰۲ در رابطه با دستورجلسات زیر تصمیم‌گیری شد.

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامه کثیرالانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

سایر موارد

ارقام نگر آریا در این مجمع، به‌ عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و تدوین و همکاران به‌ عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند. روزنامه‌های دنیای اقتصاد و جهان صنعت نیز به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شدند.

سایر موارد مطرح‌شده در مجمع سالیانه کچاد

سایر موارد بررسی‌شده در مجمع کچاد به شرح موارد زیر است:

شرکت در طرح‌های توسعه گام‌های مثبتی برداشته و برای اولین بار بالغ بر ۱۶٫۳ همت سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه شرکت و شرکت‌های سرمایه‌پذیر صورت گرفته است.

در بخش کنسانتره، سهم کچاد بالغ بر ۱۷ درصد از سهم تولید کنسانتره کل کشور است.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ۷ درصد سهم گندله و در آهن اسفنجی ۱۰ درصد از کل تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

کچاد در سال گذشته حدود ۸٫۵ میلیون تن استخراج را از معدن چادرملو انجام داده است.

این شرکت ۵٫۳ میلیون تن سنگ‌آهن را از طریق فرآوری باطله‌های سنگ‌آهن معدن و خرید سنگ‌آهن از سایر منابع در کشور تامین کرد.

در سال گذشته حدود ۱۰٫۶ میلیون تن کنسانتره را در مجموعه چادرملو تولید شده است.

سود سهام مجمع کچاد

سود نقدی از عوامل مهمی است که به طور مستقیم بر سودآوری سهام اثر می‌گذارد. بنابراین، اهمیت دارد که این معیار نیز به عنوان یک عامل در کنار تحلیل بنیادی سهام مورد توجه قرار گیرد. همچنین تنها کسانی، از این سود نقدی بهره‌مند می‌شوند که در زمان برگزاری مجمع سهامدار آن شرکت باشند.

تحلیل سود سهام کچاد، نیازمند این است که تاریخچه توزیع سود نقدی (Dividend) این شرکت در چند سال اخیر مورد بررسی قرار گیرد. این مطالعه نشان می‌دهد که آیا شرکت به تداوم توزیع سود نقدی پرداخته است یا تغییراتی در این زمینه رخ داده است. در جدول زیر، روند توزیع سود این شرکت بر اساس اطلاعات منتشرشده مورد ارزیابی قرار گرفته است. همانطور که مشاهده می‌شود کچاد در سه سال مالی گذشته بیش از ۷۰ درصد از سود خالص را میان سهامداران تقسیم کرده است.

سال مالی منتهی بهسود خالص هر سهم (EPS)سود نقدی هر سهم (DPS)درصد تقسیم سود

۱۴۰۲/۱۲/۲۹۷۸۴ ریال۶۲۰ ریال٪۷۹

۱۴۰۱/۱۲/۲۹۱٬۱۸۹ ریال۸۹۰ ریال٪۷۴

۱۴۰۰/۱۲/۲۹۲٬۲۶۵ ریال۱٬۵۹۰ ریال٪۷۰

بازده نقدی سهام کچاد

تجزیه و تحلیل سود نقدی به سهامداران اطلاعات شفافی از عملکرد مالی شرکت‌ در زمینه تقسیم سود نقدی و تاثیرات آن بر بازده سهام می‌دهد. سهامداران باید علاوه بر توجه به تحلیل بنیادی سهام، به بازده نقدی سهم نیز دقت داشته باشند. بازده نقدی این شرکت نسبت سود مجمع کچاد به قیمت سهم قبل از بسته‌شدن در سایت TSE را نشان می‌دهد و کارایی سرمایه‌گذاری در سهام را مشخص می‌کند. هرچه بازده نقدی عدد بزرگتری را نشان دهد، تمایل سهامداران برای شرکت در مجمع سالیانه بیشتر خواهد بود. در جدول زیر بازده نقدی کچاد در سه سال اخیر آورده شده است.

سال مالی منتهی به قیمت سهم پیش از بسته‌شدن (PRICE)سود نقدی هر سهم (DPS)بازده نقدی (D/P)

۱۴۰۲/۱۲/۲۹۳٬۸۶۰ ریال۶۲۰ ریال٪۱۶

۱۴۰۱/۱۲/۲۹۷٬۶۵۰ ریال۸۹۰ ریال٪۱۱

۱۴۰۰/۱۲/۲۹۱۶٬۰۷۰ ریال۱٬۵۹۰ ریال٪۹

نحوه پرداخت سود مجمع کچاد

سود مجمع سهامداران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منتهی به سال مالی ۱۴۰۲ به شرح زیر پرداخت خواهد شد:

سهامداران حقیقی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها: از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در تاریخ ۱۴۰۳/۰۷/۳۰ به حساب اعلامی سهامداران در سامانه سجام واریز خواهد شد.

انتهای پیام/z

کد خبر 11879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =