کد خبر 1330
۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰

حضور پررنگ فعالان صنعتی در مسکو

حضور پررنگ فعالان صنعتی در مسکو

تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان خودروسازی و قطعه‌سازی ایران و روسیه در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، ابراهیم دوست‌زاده، رئیس کمیسیون کیفیت انجمن همگن قطعه‌سازان کشور گفت: نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۲ مسکو فرصت بسیار خوبی برای خودروسازان و قطعه‌سازان ایرانی بود، اما هنوز در ابتدای راه هستیم و از این پس باید پیگیری‌هایمان را بیشتر کنیم.

وی بیان‌داشت: اکنون در انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور، کمیته‌هایی برای پیگیری موارد مربوط به این نمایشگاه شکل گرفته است.

دوست‌ زاده ادامه‌ داد: هرچند تداوم تحریم‌ها و قوانین و مقررات داخلی شرکت‌ها مانعی بر سر راه رسانه‌ای کردن تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای فیمابین شرکت‌های ایرانی و روسی است، اما خاطرنشان‌می‌شود که تاکنون تعاملات و قراردادهای خوبی بین فعالان صنعتی دو کشور شکل گرفته است.

رئیس کمیسیون کیفیت انجمن همگن قطعه‌سازان کشور گفت: برای توسعه مراودات تجاری و صنعتی بین دو کشور، در آغاز راه‌هایی برای خروج از بحران‌های قبلی اندیشیده شده و نقل و انتقال آزمایشی پول با ارزهای رایج دو کشور به صورت روبل- ریال راه‌اندازی شد.

این مقام صنفی اضافه‌کرد: اما اتفاق خوبی که در سازمان توسعه تجارت حادث شد و این انجمن نیز پیگیر آن بود، برنامه‌ریزی برای دعوت از هیات‌های تجاری و صنعتی خارجی به‌ویژه روس‌ها برای حضور در نمایشگاه خودرو و قطعات تهران در آبان‌ماه است تا با برگزاری جلسات B to B، بازدید از خطوط تولید شرکت‌های قطعه‌سازی و خودروسازی کشورمان و غیره توانمندی‌های صنعتی کشورمان هرچه بیشتر به نمایش گذاشته شود.

پایان پیام/ف 

کد خبر 1330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =