کد خبر 2128
۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

فروش 17 درصد از سهام گروه امید توسط بانک سپه

فروش 17 درصد از سهام گروه امید توسط بانک سپه

شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نقش کلیدی در زنجیره تولید فولاد کشور دارد و با مالکیت ۳۸.۲۲ درصدی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ۳۹.۵۲ درصد چادرملو و۲۶.۲۵ درصد سنگ‌آهن گهر زمین، بزرگ‌ترین هلدینگ معدنی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش آهن‌نیوز، آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه بابیان مطلب فوق گفت: بانک سپه در نظر دارد در راستای الزامات قانونی ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر ارتقای نظام مالی کشور و همچنین تأکید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی مبنی بر خروج از بنگاه‌داری غیرضروری در شرکت‌های فرعی تا پایان سال ۱۴۰۱ و فروش اموال مازاد بانک، یک سیت مدیریتی از سهام شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید را از طریق انتشار آگهی عرضه در بازار بورس اوراق بهادار تهران به فروش برساند.

وی بیان داشت:در همین راستا ارزش‌گذاری شرکت مزبور توسط کارشناسان رسمی دادگستری در حال انجام است و متعاقباً فرایند عرضه سهام یادشده از طریق بازار بورس و اوراق بهادار به اجرا درخواهد آمد.

شایان‌ذکر است شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در سال ۱۳۸۰ توسط بانک سپه تأسیس و تبدیل به یکی از اثربخش‌ترین مجموعه های اقتصادی شد.

شرکت مذکور با نماد "وامید" یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هلدینگ چند رشته‌ای صنعتی در بازار بورس تهران است و شرکت یادشده نقش کلیدی در زنجیره تولید فولاد کشور داشته و با مالکیت ۳۸.۲۲ درصدی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ۳۹.۵۲ درصد چادرملو و۲۶.۲۵ درصد سنگ‌آهن گهر زمین، بزرگ‌ترین هلدینگ معدنی کشور محسوب می‌شود.

شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید علاوه بر سرمایه‌گذاری چشمگیر در صنایع ذخیره‌سازی نفت خام و زنجیره ارزش فولاد کشور ( از معدن تا فولاد) با نقش‌آفرینی در اجرای طرح‌های ملی و بزرگ به اشتغال‌زایی در مناطق مختلف کشور کمک‌های شایانی کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر 2128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =