کد خبر 2315
۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

اعمال محدودیت گازرسانی بر صنایع فولادی خوزستان

اعمال محدودیت گازرسانی بر صنایع فولادی خوزستان

مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خوزستان ضمن انتقاد از الگوی مصرف صنایع، گفت: کارخانه‌های فولاد از جمله مجموعه‌هایی هستند که باید به دستورالعمل اعمال محدودیت در مصرف گاز توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، علی اکبر نکونام، مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خوزستان گفت: علی رغم اینکه دمای هوا در خوزستان روز به روز کاهش می‌یابد و سمت سرد شدن هوا پیش می‌رویم، اما هیچ کمبود گازی در بحث مصارف خانگی در شهرها و روستاها در خوزستان وجود ندارد.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال‌شده برای مصرف گاز از سوی صنایع استان افزود: شرکت ملی گاز ایران دستورالعمل‌هایی در خصوص اعمال محدودیت‌هایی برای صنایع استان در مصرف گاز در این ایام سرد سال و فصل زمستان ابلاغ کرده است تا این صنایع به شکلی محدود از گاز استفاده کنند.
مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خوزستان با انتقاد از عدم رعایت صنایع خوزستان در مصرف گاز و توجه نکردن به دستورالعمل اعمال محدودیت مصرف گاز، گفت: این محدودیت‌ها به منظور تامین نیاز گاز دیگر استان‌های کشور است و صنایع استان خوزستان باید به این مهم توجه داشته باشند، اما هیچ توجهی به این موضوع از سوی شرکت‌ها نمی‌شود.

نکونام عنوان کرد: صنایع و شرکت‌هایی که شامل این دستورالعمل هستند با مطرح کردن مشکلات مالی، صنفی و کارگری عنوان می‌کنند که نمی‌توانند این محدودیت‌ها در مصرف گاز را اعمال کنند، اما باید گفت که اگر این محدودیت‌ها اعمال نشود، شهرهای دیگر استان‌های کشور با مشکل تامین گاز مواجه خواهند شد.
وی افزود: در شرایط اوج سرما عدم توجه صنایع استان به دستورالعمل‌ها و محدودیت‌های مصرف گاز، برای شهرهای سردسیر کشور مشکل‌ساز خواهد شد و از این رو در صورت عدم توجه به این مهم، مجبور هستیم با روش‌های قهری نسبت به این مساله عمل کنیم.

مدیر بهره‌برداری شرکت گاز خوزستان گفت: کارخانه‌های فولاد، سیمان، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌های خوزستان از جمله مجموعه‌هایی هستند که باید به دستورالعمل اعمال محدودیت در مصرف گاز توجه کنند و انتظار می‌رود تا نسبت به این محدودیت‌ها توجه شود.

پایان پیام/ف

کد خبر 2315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =