کد خبر 2841
۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸

چه شهرهایی از پرداخت قبض گاز معاف شدند؟

چه شهرهایی از پرداخت قبض گاز معاف شدند؟

دستور دادستان خرم‌آباد با اشاره به افزایش نجومی قیمت گاز در برخی شهرستان‌های سردسیر لرستان گفت: دارندگان قبض‌های نجومی گاز در ازنا و الیگودرز فعلا قبض‌شان را پرداخت نکنند.

به گزارش آهن نیوز به نقل از تسنیم، در روزهای اخیر ماجرای قبض‌های نجومی گاز در برخی شهرستان‌های استان لرستان سبب واکنش‌های زیادی در استان شد.

پس از اعمال سیاست‌های جدید و تعرفه‌های جدید گازبهاء بیشتر مشترکان گاز روستایی و شهری شهرستان‌های ازنا و الیگودرز با صدور قبض‌های این ماه خود شوکه شده‌اند و قبض‌های گازی از مشترکان این شهرستان‌ها در فضای مجازی منتشر شده ‌که در نوع خود قابل تامل است.

به همین منظور خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان « صدور قبض‌های نجومی گاز در لرستان/ قبض گاز مردم الیگودرز به ۱۲ میلیون تومان رسید! » به ماجرای قبض‌های نجومی گاز در استان پرداخت.

داریوش شاهون‌وند دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان در واکنش به این موضوع اظهارکرد: طی چند روز اخیر شاهد افزایش نجومی قیمت گاز در برخی شهرستان‌های سردسیر لرستان بودیم؛ ‌در سفر به شهرستان ازنا رسیدگی به ‌افزایش بی‌رویه قبض‌های گاز برخی شهروندان الیگودرزی و ازنایی را به طور ویژه در دستور کار قرار دادیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان با بیان اینکه متاسفانه رقم قبض‌های گاز در شهرستان‌های ازنا و الیگودرز که از مناطق سردسیر استان محسوب می‌شوند بسیار عجیب و میلیونی بود، بیان کرد: پس از بررسی‌های ویژه شاهد بودیم مصرف برخی خانواده در ماه‌های قبل بعضا کمتر از ۵۰ هزار تومان بوده است ولی در قبض جدید ۱۰ میلیون و یا بیشتر بود؛ در یکی از موارد یک پیرزن با یک بخاری قبض گازش چند میلیون محاسبه شده بود.

وی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه افزایش تعرفه گاز مصوبه هیات وزیران بوده است، تصریح کرد: در جلسه‌ای ‌با مدیرعامل شرکت گاز لرستان و مکاتبات انجام شده از طریق تهران، پرداخت قبض‌های نجومی متوقف شد و مردم ازنا و الیگودرز فعلاً قبض‌های گاز نجومی را پرداخت نکنند چرا که این افزایش تعرفه قبض‌های گاز سبب تنش بسیار جدی در استان شده ‌بود.

کد خبر 2841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =