کد خبر 3876
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱

رشدِ ایران و افتِ جهان در تولید فولاد

رشدِ ایران و افتِ جهان در تولید فولاد

رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۲۲ و با وجود تحریم‌ها علیه ایران در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این دوره ۳.۷ درصد افت داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از تسنیم، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن اعلام شده بود؛ در مدت مشابه امسال به ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۲۲ و با وجود تحریم‌ها علیه ایران در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این دوره ۳.۷ درصد افت داشته و در میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان تنها ایران و هند بوده‌اند که در این دوره با رشد تولید مواجه شده‌اند و تولید ۸ کشور دیگر از جمله آمریکا کاهش داشته است.

تولید فولاد آمریکا در ۱۱ ماهه امسال ۵.۵ درصد کاهش داشته و به ۷۴.۴ میلیون تن رسیده است.

چین با تولید ۹۳۵ هزار تن، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان در ماه‌های ژانویه تا نوامبر امسال بوده است. تولید فولاد چین در این دوره ۱.۴ درصد کاهش داشته است. هند با تولید ۱۱۴.۲ میلیون تنی و ژاپن با ۸۲.۳ میلیون تن به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار داشته‌اند.

بر اساس این گزارش کل فولاد تولیدی در جهان طی ۱۱ ماهه امسال بالغ بر ۱۶۹۱ میلیون تن برآورد شده است.

ایران در یازدهمین ماه سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۲.۹ میلیون تن فولاد تولید کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳.۹ درصدی داشته است.

رشدِ ایران و افتِ جهان در تولید فولاد

انتهای خبر/ ف

کد خبر 3876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =