کد خبر 4110
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

تنظیم بازار با رویکرد تامین پایدار مواد اولیه

تنظیم بازار با رویکرد تامین پایدار مواد اولیه

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد: تعادل بازار فولاد با عرضه مستمر و متناسب محصولات در بورس کالا میسر شده و نیازی به ایجاد محدودیت در بازار نیست.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان فولاد، سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه نیازی به ایجاد محدودیت در طرف عرضه و تقاضا در معاملات فولادی وجود ندارد، گفت: اگر عرضه محصولات در زنجیره فولاد به صورت متناسب با تقاضا و مستمر در بورس کالا انجام شود قاعدتاً مشکلی در تنظیم بازار محصولات به ویژه در شمش و مقاطع طویل نخواهیم داشت.

خلیفه سلطانی ادامه داد: چنانچه در حوزه فولاد با رویکرد تامین پایدار مواد اولیه به جلو برویم مشکل خاصی در این زنجیره نخواهیم داشت و بازار خود را تنظیم می‌کند.

دبیر انجمن فولاد خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که اجازه دهد عرضه نهاده‌ها به صورت رقابتی و کامل انجام شود و هیچ‌گونه محدودیتی در سمت عرضه یا تقاضا وجود نداشته باشد، کما اینکه قیمت‌های این روزهای بازار فولاد نشان دهنده همین امر است که بازار خودش را تنظیم می‌کند به طوری که نرخ تورم فولاد حداقل ۱۰ درصد کمتر از تورم عمومی کشور در سال ۱۴۰۱ بوده است.

گفتنی است طی هفته‌های اخیر فعالان بازار فولاد نسبت به اعمال برخی محدودیت‌ها در طرف تقاضای محصولات فولادی در بورس کالا گلایه داشتند که به اعتقاد کارشناسان، اعمال اینگونه محدودیت‌ها در سال ۹۷ نیز در بازار فولاد تجربه شد و علاوه بر آنکه سیاست‌گذار به هدف خود یعنی کاهش قیمت‌ها نرسید بلکه التهاب بازار به دلیل عدم پوشش مناسب تقاضا بیشتر هم شد.

انتهای خبر/ ف

کد خبر 4110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =