کد خبر 7055
۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲

قبل از ورود سیمان به بورس ۷۰ درصد سیمان کشور توسط ۲۰ نفر دادوستد می‌شد

قبل از ورود سیمان به بورس ۷۰ درصد سیمان کشور توسط ۲۰ نفر دادوستد می‌شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت قبل از ورود سیمان به بورس حدود ۷۰ درصد سیمان کشور توسط تقریباً ۲۰ نفر دادوستد می‌شد اما اکنون هر کسی بخواهد به راحتی می‌تواند به هر میزان از بورس کالا سیمان بخرد.

به گزارش آهن نیوز؛ مجید عشقی در گردهمایی مدیران گروه توسعه ملی و شرکت‌های تابعه که با محوریت «تامین مالی و سرمایه‌گذاری» برگزار شد، اظهار کرد: بازار سرمایه ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد فرصت تامین مالی در کشور دارد و همچنین سازمان بورس برای آموزش ابزارهای تامین مالی از طریق بازار سرمایه آمادگی دارد.

وی افزود: گاهی تصمیم‌هایی از روی ناآگاهی گرفته می‌شود که برای بازار سرمایه مشکل‌آفرین است. از جمله نرخ خوراک پتروشیمی‌ها که سرانجام تصحیح اما موجب زیان سهامداران شد.

رئیس سازمان بورس اضافه کرد: موضوع تعطیلی بورس کالا در چند سال گذشته همواره مطرح بوده و در چند روز گذشته نیز بحث خروج سیمان و فولاد از بورس هم مطرح شده که این مباحث فقط در کوتاه‌مدت به این صنایع، سهامداران و کلیت بازار سرمایه ضربه می‌زند.

عشقی خاطرنشان کرد: قبل از ورود سیمان به بورس حدود ۷۰ درصد سیمان کشور توسط تقریباً ۲۰ نفر دادوستد می‌شد، حال هر کسی بخواهد به راحتی می‌تواند به هر میزان از بورس کالا سیمان بخرد و انحصاری در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: سیمان نیم درصد هزینه تمام‌شده ساخت‌وساز را در برمی‌گیرد و خروج سیمان از بورس به بهانه حل مشکلات مسکن، آدرس غلط دادن است چرا که این کار سیمان را گران‌تر به دست مصرف‌کننده واقعی می‌رساند. تلاش برای خروج محصولات از بورس به سرمایه‌هراسی منجر می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 7055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =