کد خبر 8267
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

آهن‌نیوز از معاملات بورس کالای ایران گزارش می‌دهد:

معامله بیش از ۹۰ درصد محصولات فولادی در عرضه‌های امروز

معامله بیش از ۹۰ درصد محصولات فولادی در عرضه‌های امروز

در معاملات امروز بورس کالا، از مجموع۱۲۰ هزار و ۲۹۰ تن انواع ورق فولادی و آهن اسفنجی عرضه شده، با حذف ۹/۹ درصد حجمی به مقدار ۱۰۸ هزار و ۳۴۰ تن با میزان تقاضای کمتر از حجم معامله شده به مقدار ۹۷ هزار و ۹۹۰ تن به فروش رفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، در معاملات امروز بورس کالا ۳۰ آبان ۱۴۰۲، از مجموع۱۲۰ هزار و ۲۹۰ تن انواع ورق فولادی شامل ورق گالوانیزه G، ورق سرد B، ورق گرم خودرو، ورق قلع اندود و آهن اسفنجی عرضه شده، با حذف ۹/۹ درصد حجمی به مقدار ۱۰۸ هزار و ۳۴۰ تن با میزان تقاضای کمتر از حجم معامله شده به مقدار ۹۷ هزار و ۹۹۰ تن به فروش رفت.

در جریان معاملات امروز ۲ هزار تن ورق قلع اندود توسط صنایع فولاد توان آور آسیا به صورت نقدی برای تاریخ تحویل ۱۱ بهمن با نرخ پایه ۵۹ هزار تومان به طور کامل با میزان تقاضای نه چندان بالای ۴۰۰ تنی معامله شد. گفتنی است عرضه ورق قلع اندود در تالار صنعتی دیروز نیز به حجم ۵۰۰ تن با نرخ پایه ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده بود اما به علت نبود متقاضی خرید از تابلو معاملات حذف شد. طی هفته گذشته نرخ این محصول ۱۴ هزار تومان افزایش داشته و همین نرخ ۵۹ هزار تومان به فروش رفت.

 ورق سرد B نیز در عرضه‌های امروز توسط فولاد غرب آسیا به صورت نقدی با کاهش ۳۸/۴ درصدی حجم و ۲/۳ درصدی نرخ پایه نسبت به هفته قبل عرضه شده است. 

ورق مورد معامله دیگرِ امروز ورق گالوانیزه G به میزان ۹ هزار و ۵۰۰ تن با نرخ پایه ثابت ۴۰ هزار و ۸۷۵ تومان بود که با ریزش ۵۵/۱ درصدی حجم مواجه شد. نوع تسویه این محصول به جز دو شرکت که تسویه نقدی داشت، باقی به صورت اعتباری عرضه شده و تغییر قیمتی نیز نداشت.

فولاد مبارکه اصفهان نیز امروز عرضه ۳۵ هزار و ۹۰ تن ورق گرم خودرو را برای تحویل ۳۰ آبان با تسویه ۵۰ درصد نقدی و ۵۰ درصد اعتباری با میزان تقاضای ۲۹ هزار و ۵۹۰ تن به فروش رساند.

اما در میان عرضه‌های امروز، ۶۰ هزار تن آهن اسفنحی توسط توسعه آهن و فولاد گل گهر به صورت نقدی برای تاریخ تحویل روز جمعه هفته جاری در حالی عرضه شد که نرخ پایه آن نسبت به عرضه ابتدای هفته در روز شنبه حدود ۱۸/۴ درصد افزایش داشته و در کانال ۱۳ هزار تومانی عرضه شد و با میزان تقاضای برابر با عرضه به فروش رساند.

تصویر زیر جزئیات عرضه محصولات امروز را به همراه نوسان میزان عرضه و قیمت نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد:

معامله بیش از ۹۰ درصد محصولات فولادی در عرضه‌های امروز

انتهای خبر/ف

کد خبر 8267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =