کد خبر 8281
۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۸

آهن‌نیوز از عرضه‌های بورس کالا گزارش می‌دهد:

افزایش حجم عرضه میلگرد بورسی/ثبات قیمت محصولات نوردی

افزایش حجم عرضه میلگرد بورسی/ثبات قیمت محصولات نوردی

طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز اول آذر ۱۴۰۲ قرار است ۴۲۸ هزار و ۸۲۳ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آهن‌نیوز، طبق اطلاعیه بورس کالای ایران امروز اول آذر ۱۴۰۲ قرار است ۴۲۸ هزار و ۸۲۳ تن محصولات نورد فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم در تالار صنعتی بورس کالا عرضه شود. این مقدار حجم عرضه شده نسبت به هفته قبل ۳۱/۵ درصد افزایش دارد.

تیرآهن عرضه شده در بورس کالای امروز با هزار و ۴۳۷ تن کاهش نسبت به هفته قبل به مقدار ۲۲ هزار و ۱۲۳ تن عرضه شده است که نرخ پایه آن با کاهش نیم درصد به مبلغ ۲۱ هزار و ۴۴۶ تومان معامله خواهد شد. کمترین قیمت عرضه شده این محصول ۱۹ هزار و ۵۴۱ تومان و بیشترین قیمت ۲۲ هزار ۱۹۷ تومان است. نوع تسویه اکثر شرکت‌های عرضه‌کننده نقدی بوده اما ذوب آهن اصفهان تسویه به صورت ۵۰ درصد نقدی و ۵۰ درصد اعتباری دارد.

همچنین میلگرد با ۳۷۳ هزار و ۱۷۵ تن افزایش حجم ۳۴/۵ درصدی نسبت به هفته قبل دارد. میانگین موزون نرخ پایه این محصول ۲۰ هزار و ۴۸۳ تومان یا حدود ۲۲ هزار و ۳۲۴ تومان به اضافه ارزش افزوده و تقریبا برابر با میانگین نرخ پایه عرضه هفته گذشته (۲۰ هزار و ۴۸۵ تومان) بر روی سایت بورس کالا قرار گرفته است. پایین‌ترین قیمت عرضه شده این محصول ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۲۱ هزار و ۳۳۲ تومان است.

ناودانی با ۴ هزار و ۶۶۶ تن حجم عرضه شده، تغییر قیمتی نسبت به هفته قبل نداشته و به مبلغ ۲۱ هزار و ۴۸۸ تومان درحالی در تابلوی معاملات قرار می‌گیرد که افزایش حجم ۱۶/۷ درصدی نسبت به عرضه قبل دارد. نوع تسویه این محصول در معاملات امروز، نیمی به صورت اعتباری بقیه به صورت نقدی است.

حجم نبشی نیز در عرضه‌های امروز با ۴۴/۱ درصد افزایش نسبت به عرضه قبل، به مقدار ۵ هزار و ۷۵۹ تن و کاهش ۱/۷ درصدی نرخ پایه به قیمت ۲۰ هزار و ۷۹۹ تومان معامله خواهد شد.

امروز همچنین ورق گرم به حجم ۲۳ هزار و ۱۰۰ تن با نرخ ۲۶ هزار و ۴۲۳ تومان از طرف ۵ شرکت که به جز یک مورد مابقی تسویه اعتباری دارند، بر روی تابلوی بورس کالا معامله خواهد شد. 

تصویر زیر جزئیات عرضه محصولات مربوط به زنجیره فولاد را به همراه نوسان عرضه و قیمت نسبت به هفته قبل نشان می‌دهد:

افزایش حجم عرضه میلگرد بورسی/ثبات قیمت محصولات نوردی

انتهای خبر/ ف

کد خبر 8281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =