کد خبر 9804
۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳

حسین میرزایی: دروغ بزرگ در مورد فساد ۹۲ هزار میلیاردی در فولاد مبارکه

حسین میرزایی: دروغ بزرگ در مورد فساد ۹۲ هزار میلیاردی در فولاد مبارکه

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در اختلاس ۹۲ هزار میلیاردی فولاد مبارکه دو دروغ وجود دارد و این میزان توسط من و هیات تحت امر من منتشر نشده است.

به گزارش پایگاه خبری آهن‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به میزبانی تسنیم برگزار شد، اظهار داشت: بنابر روایتی از مقام معظم رهبری، کسی که تصدی و مسئولیت چند نفر را بر عهده می‌گیرد، در قیامت با دست بسته وارد صحرای محشر می‌شود مگر اینکه بتواند دست خود را باز کند.این یعنی اصل در منظر خداوند برای یک مسئول، خطاکار بودن است مگر اینکه خلاف آن را ثابت کند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات‌ مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های یک نماینده عنوان کرد: یک نماینده مجلس فقط اگر چهار بودجه را بخواهد تصویب کند، قیمتی معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دارد؛ اولین چیزی که درمورد یک نامزد باید لحاظ شود، سلامت اوست و تخصص، سوابق مدیریتی و تجربه در اولویت‌های بعدی قرار می‌گیرند زیرا داشتن سلامت از سایر ویژگی‌ها مهم‌تر است.

وی با اشاره به عملکرد خود در مجلس یازدهم بیان کرد: الگوی ما در مجلس یازدهم و در ادامه منویات رهبر معظم انقلاب است که در دیدارهای نمایندگان با ایشان با توجه به افق و وسعت نگاهشان و همچنین مسائل سیاسی، اجتماعی و امنیتی موجود به عنوان اولویت‌های مجلس عنوان می‌شود.

میرزایی ادامه داد: در مجلس یازدهم تلاش کردیم که این اولویت‌ها را در قالب حکم و قانون و یا با ارزیابی و نظارت پیگیری کنیم و چند مورد از آنها به نتیجه رسید.

وی افزود: ایده استان‌های ساحلی برای احیا سواحل مکران، ماجرای کوله‌برها، ته‌لنجی‌ها و قاچاق سوخت، کلان‌راهبرد "شیفت" یا شبکه یکپارچه فرآوری و ترابری در راستای ارتقا دیپلماسی اقتصادی کشور و همچنین مبارزه با فساد و مدیریت پرونده تحقیق و تفحص فولاد مبارکه از مهرماه ۹۷ تا مهرماه ۱۴۰۰ از جمله اقدامات بنده با همکاری برخی دیگر از نمایندگان در مجلس یازدهم بوده است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اقدامات دیگری همچون مالیات بر باغ ویلاهای گران‌قیمت و پرداخت مالیات توسط سلبریتی‌ها از پیشنهادات بنده در مجلس گذشته بوده است.

وی با اشاره به اقدامات ذکر شده عنوان کرد: کلان‌راهبرد شیفت که در برنامه هفتم توسعه به قانون تبدیل شد، با نگاه به مسیر پیشرفت اقتصادی کشورهای بزرگ دنیا همچون احیای جاده ابریشم طراحی شده بود که مورد پسند رهبر معظم انقلاب قرار گرفت؛ این قانون تحول بنیادینی در حوزه ریلی و حمل‌ونقل کشور برای افق ۵۰ تا ۱۰۰ ساله آینده است.

میرزایی با اشاره به متهمان پرونده فولاد مبارکه تصریح کرد: تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه بزرگترین پرونده مبارزه با فساد اقتصادی مجلس در تاریخ جمهوری اسلامی بنابر کیفرخواست دادستان بوده که مطابق بیانات سخنگوی قوه قضائیه دارای ۱۰ متهم به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور است.

وی در ارتباط با بیان میزان فساد مالی در فولاد مبارکه عنوان کرد: با یک جست‌وجو در اینترنت مشخص می‌شود که رقم عنوان شده توسط چه کسی مطرح شده است، چیزی که به این آسانی حقیقت آن مشخص می‌شود نباید بدون تحقیق بیان شود و موجب رفتن آبروی یک شخص در سطح کشور شود و اگر همان شخص با صدای بلند بخواهد از خود دفاع کند، توهین تلقی می‌شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در هیچ کجا رقم ۹۲ هزار میلیارد تومان را عنوان نکردم و در گفت‌وگوی ویژه خبری در تلویزیون جمهوری اسلامی این رقم را تایید نکرده و رقمی بیان نکردم چراکه این مسئله باید توسط قوه قضائیه بررسی و اعلام شود.

وی ادامه داد: گزارش نهایی که بنده برای کمیسیون صنایع و سپس هیات رئیسه مجلس و قوه قضائیه ارسال کردم و بر آن کیفرخواست صادر شد، هیچ شخص یا رسانه‌ای ندیده که بخواهد آن را بیان کند زیرا با در نظر گرفتن اصول محرمانگی ارسال شده است؛ آنچه بیان شد پیش‌گزارشی است که در کمیسیون صنایع با حضور اعضای هیات تحقیق و تفحص بنابر قانون ارائه شد تا دستاوردها و ایرادات توسط متخصصان مشخص و نسخه نهایی تحویل داده شود.

میرزایی با اشاره به تفاوت‌های پیش‌گزارش عنوان شده با نسخه نهایی عنوان کرد: گزارش نهایی که در مسیر قانونی فوق قرار گرفت، چهل صفحه با پیش‌گزارش مطرح شده متفاوت است و اگر این پیش‌گزارش توسط من، دفترم و یا هیات اجرایی تحت امر بنده از دایره محرم خارج شده باشد، من باید پاسخگو باشم.

وی افزود: اگر کسانی که بنابر قانون پیش‌گزارش را در اختیار داشته‌اند و تحت امر بنده نبوده‌اند، این مطلب را منتشر کرده باشند، به من ارتباطی ندارد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در "۹۲ هزار میلیارد تومان اختلاس" دو دروغ در دو کلمه وجود دارد، گفت: نتیجه گزارشی که بنده آن را امضا کردم و هیچ شخص یا رسانه‌ای غیر از مسیر قانونی از آن اطلاع ندارد این شده است که بنابر کیفرخواست دادستان قوه قضائیه معاونت مبارزه با مفاسد اقتصادی تهران، در تیر ماه سال جاری این پرونده دارای ۱۰ متهم به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور بوده که نه منع تعقیب و نه موقوفیه تعقیب داشته و مراحل دادگاهی آن درحال طی شدن است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با اخذ دو میلیارد ریال از شرکت فولاد مبارکه توسط مدرسه غیردولتی منتصب به ایشان بیان کرد: بنده در تاریخ سوم اسفند ماه ۱۳۹۸ پس از انتخاب به عنوان نماینده شهر اصفهان، نامه توقف همکاری با این موسسه از نظر علمی، اقتصادی، حقوقی و غیره و استعفای خود را به طور رسمی به استانداری اصفهان تحویل دادم و مدارک مربوط به آن نیز موجود است.

میرزایی افزود: یک سال پس از این موضوع دو نفر نامه‌ای با سربرگ موسسه فوق که بنده دیگر عضو آن نبوده‌ام جعل کرده و ۲۰۰ میلیون تومان پول از طریق حسابی در بانک ملی گرفته و سپس آن حساب را بسته‌اند درحالی که حساب رسمی آن موسسه در بانک رسالت بوده و برداشت از آن تنها با امضای مدیرعامل و خزانه‌دار موسسه انجام می‌شود؛ همچنین موسسه فوق در نامه‌ای به مدیرعامل وقت شرکت فولاد مبارکه در ارتباط با نامه جعل شده اطلاع می‌دهد و دبیرخانه ایشان نیز نامه را امضا کرده و تحویل می‌دهد که اسناد آن موجود است.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این نشان می‌دهد که آقای عظیمیان از نامه جعل شده اطلاع داشته است؛ موسسه فوق از آن دو نفر شکایت کرده و پیگیری قضائی انجام داده است.

وی افزود: یکی از موارد مطرح شده در تحقیق و تفحص همین موضوع بود که به دلیل ارتباط آن موسسه با بنده، این پرونده به بخش دیگری سپرده شد تا در آینده من متهم نشوم؛ نه بنده و نه موسسه فوق یک ریال از فولاد مبارکه دریافت نکردیم و اسناد آن در نهادهای مربوطه موجود است، از این رو تمام دستگاه‌های نظارتی صلاحیت بنده را برای شرکت در رقابت انتخابات تایید کردند.

میرزایی با اشاره به پروژه‌ انتقال آب بن-بروجن عنوان کرد: تخصیص آب بن-بروجن در سال ۱۳۹۰ انجام شده است که بنده در آن زمان در مجلس شورای اسلامی حضور نداشتم؛ اگر فکر می‌کنید که این پروژه در آبان ماه ۱۴۰۲ افتتاح شده اشتباه می‌کنید زیرا این پروژه در سالیان قبل از پایین‌دست رودخانه از محل فارسان آب برداشت می‌کرده و مسیر طی شده است. بنده در سالیان گذشته قدم به قدم این مسیر را طی کرده و بررسی میدانی کرده‌ام.

وی در ارتباط با اقدامات خود در مجلس گذشته در راستای حل مشکلات اصفهان بیان کرد: در شب جلسه با آقایان محرابیان و وحیدی، بنده به همراه دکتر طغیانی و حجت‌الاسلام نقدعلی امضای برخی پروژه‌های مربوط به آب اصفهان را از این دو وزیر گرفتیم؛ فاز اول انتقال آب از دریا در بهار سال آینده انجام می‌شود تا مصرف آب صنعت از زاینده‌رود جدا شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در این پروژه شخصا بازدید میدانی انجام داده و در جهت افزایش بهره‌وری اقتصادی انتقال آب به اصفهان در این پروژه، پیشنهاداتی دادم که عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: دو سال با وزیر نیرو و جریان موجود در کشور جنگیدیم؛ بنده در مقابل وزرا با صدای بلند بیان کردم که شما آب خرسان را برای استان‌های کرمان، یزد و چهارمحال و بختیاری اما به نام اصفهان می‌خواهید. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از آب‌های موجود در جنوب استان در محل ماندگان به واسطه لوله‌های درون استان، انتقال آب انجام شده و در چم‌آسمان تحویل داده شود.

میرزایی اضافه کرد: این موضوع پذیرفته شد و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است و چند کیلومتر لوله‌گذاری آن نیز انجام شده است؛ از این خط لوله ابتدا به سمیرم و سپس به شهرضا و دهاقان آب داده شود و باقی مانده به چم‌آسمان منتقل شود.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته پمپاژ آب از تونل سوم کوهرنگ متوقف شده بود، گفت: امضای این طرح را از وزیر گرفتیم و در یک ماه گذشته پمپاژ آب از این تونل آغاز شده تا ۵۰ میلیون متر مکعب آب از این طریق وارد زاینده‌رود شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس یازدهم از وزیر نیرو قول شفاهی و امضا گرفته است که پس از اتمام یخبندان، سد کوهرنگ سه نیز محقق شود.

وی در ارتباط با اقدامات انجام شده پیرامون آب شرب بیان کرد: تونل گلاب دو و تصفیه‌خانه در دولت قبلی پیگیری شده بود اما دو استریم تصفیه‌خانه در همین دوره عملیاتی شده و لوله‌گذاری تا نجف‌آباد انجام شده است و با ادامه پروژه خط پدافند غیر عامل آب شرب ۱۴ شهرستان نیز تکمیل و نهایی می‌شود و ما دیگر دغدغه آب شرب را برای اصفهان نخواهیم داشت.

میرزایی با اشاره به معضل آلودگی هوا در اصفهان عنوان کرد: احیای سواحل مکران حل اساسی مشکل آب و هوای اصفهان است چون دو سیاست غلط شهرسازی و جانمایی غلط صنایع در دهه‌های گذشته منجر به مشکلات کنونی اصفهان شده است؛ نزدیک به دو میلیون مهاجر ایرانی و خارجی در استان اصفهان وجود دارد و این ناترازی جمعیتی و عدم تعادل تراکم جمعیت منجر به عدم دستیابی به هوای سالم و آب کافی حتی در صورت اجرای قانون هوای پاک می‌شود.

وی افزود: در قانون برنامه هفتم تصویب کردیم که به استان‌های توانمند از جهت اقتصادی و نیروی انسانی زمین تعلق بگیرد تا در دراز مدت ضمن جلوگیری از توسعه صنایع، آنها را به محض فرسودگی همراه با مهاجران به کنار دریای عمان منتقل کنیم تا موضوع آلودگی هوای اصفهان به صورت ریشه‌ای حل شود.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ارتباط با گردشگری در اصفهان عنوان کرد: به نظر می‌رسد بزرگترین مزیت اصفهان برای آینده در حوزه صنایع هایتک است زیرا بخش عمده‌ای از قشر بیکار ما تحصیلکردگان دانشگاهی هستند که در این زمینه می‌توانند فعالیت کنند؛ از طرفی این حوزه بدون آلاینده و مصرف آب ارزش‌افزوده چند برابری نسبت به صنایع دیگر دارد.

وی افزود: رویکرد ما در این زمینه حرکت به سمت صنایع هایتک است که در دانشگاه صنعتی و برخی شرکت‌های دانش‌بنیان اجرایی شده است.

میرزایی با اشاره به مشکل فرونشست در اصفهان تصریح کرد: برای حل این مشکل و جلوگیری از آسیب به بناهای تاریخی فریادها زدیم و تا پای استیضاح آقای ضرغامی پیش رفتیم؛ اگر این بحران حل نشود زمین منابع ملی و جهانی ما را خواهد بلعید.

وی در ارتباط با برنامه‌های خود در مجلس آینده گفت: ضمن توجه به اولویت‌های رهبر معظم انقلاب برای مجلس، تحقیق و تفحص از بانک‌های کشور در دستور کار ما قرار خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/ ف

کد خبر 9804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =