کد خبر 8733
۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸

بزرگترین تامین مالی بورسی برای بریکت‌سازی در صنعت فولاد هرمزگان محقق شد

بزرگترین تامین مالی بورسی برای بریکت‌سازی در صنعت فولاد هرمزگان محقق شد

استاندار هرمزگان گفت: بزرگترین تامین مالی از بورس و سرمایه‌های مردمی برای بریکت‌سازی در صنعت فولاد استان هرمزگان با ۴۵ هزار میلیارد ریال محقق شد.

به گزارش آهن نیوز؛ مهدی دوستی در آیین گرامیداشت روز نیروی دریایی که با حضور امیر ایرانی فرمانده نداجا برگزار شد، افزود: ۱۰ میلیون تُن ظرفیت فولادی و ۹۰۵ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید در هرمزگان در دست ساخت است که ۴۲۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید استان متعلق به شهرستان جاسک است.

«بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) محصولی است که در فرآیند بریکت سازی از آهن اسفنجی گرم (HDRI) و در دمای بیش از C۶۵۰ تولید می‌شود.»

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به تحول در اقتصاد دریا نیز برسیم راهی جز فراهم کردن بستر حضور مردم برای نقش‌آفرینی در اقتصاد دریا نداریم که باید در عرصه‌های مختلف با روش‌های نوین، شبکه‌سازی مردمی و بسترسازی جهت حضور مردم انجام شود.

نیروی دریایی در حال تبدیل به یک قدرت مهم جهانی است

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین با اشاره به موفقیت ناو گروه ۸۶ نداجا در ماموریت فرا سرزمینی اظهار کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال شکستن مرزهای فنی و ذهنی جهت تبدیل به یک قدرت مهم جهانی است.

دوستی عنوان‌ کرد: تلاش‌های دریادلان نیروی دریایی ارتش این جسارت و جرات را می‌دهد که به سوی مراحل بالاتر حرکت کنیم و اندیشه‌های والای امامین انقلاب را در همه جای دنیا با اقتدار خود به منصه ظهور برسانیم.

وی ادامه داد: برای اینکه توسعه در کشور پایدارسازی شود باید نسبت توسعه با انسان و محیط زیست مشخص شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر منطبق‌سازی الگوی توسعه استان بر الزامات زیست محیطی، عنوان‌کرد: کاشت سالیانه ۶.۵ میلیون اصله نهال در استان تعهدی است که اجرای آن در هرمزگان آغاز شده و با درگیر کردن جوامع محلی در جهت تولید نهال کار طبق برنامه پیش می‌رود که امیدواریم اسفندماه کل تعهد کاشت درخت‌ استان در سال ۱۴۰۲ به پایان برسد.

انتهای پیام/

کد خبر 8733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =